Bag-on-Valve (BOV)
Technologia aerozolowa

Bag-On-Valve: Zazwyczaj TUNAP

TUNAP oznacza inteligentne koncepcje produktów i zrównoważony rozwój. Naszym celem jest zawsze dostarczanie najlepszej jakości, a jednocześnie spełnianie najwyższych standardów w zakresie ochrony zdrowia i środowiska. Sposób, w jaki wdrażamy te zasady przewodnie w konkretnych koncepcjach produktów, można bardzo dobrze zilustrować technologią aerozolu Bag-on-Valve (BOV).

Jak to działa? TUNAP wyjaśnia w filmie Bag-on-Valve.

Przyjazny dla środowiska, higieniczny, zrównoważony.

Technologia Bag-on-Valve oznacza jakość, zrównoważony rozwój i zgodność ze środowiskiem. Zamiast palnych paliw, ten inteligentny system dozowania aerozolu wykorzystuje przyjazne dla środowiska gazy, takie jak powietrze lub azot - podobnie jak w wielu naszych konwencjonalnych technologiach aerozoli, które wykorzystują przyjazne dla klimatu propelenty, gdy tylko jest to technicznie możliwe.

W aerozolu typu Bag-on-Valve składnik aktywny jest całkowicie oddzielony od propelentu w szczelnie zamkniętej torbie. Ma to tę zaletę, że produkt może być aplikowany w czystej postaci - dzięki temu zachowana jest pełna czystość receptury.

Hermetyczne zamknięcie zapobiega zanieczyszczeniu i utlenianiu składnika aktywnego. Skutkuje to długim okresem trwałości produktu i możliwością zmniejszenia ilości konserwantów.

Technologia aerozolu Bag-on-Valve: Zalety

Przyjazny dla środowiska
Stosowanie przyjaznych dla środowiska gazów, takich jak powietrze czy azot - bez użycia palnych paliw.
Produkt higienicznie czysty
Hermetyczne i niezawodne funkcjonalnie opakowanie w aluminiowej torbie zapewnia higienicznie czysty produkt.
Dłuższy okres trwałości
Produkt posiada dłuższy termin przydatności do spożycia, aluminiowa torebka zapobiega zanieczyszczeniu i utlenianiu składników aktywnych.
Możliwość natryskiwania 360°
Aerozol BOV można rozpylać w dowolnym kierunku i pod dowolnym kątem, nawet nad głową.

Propelent znajduje się na zewnątrz worka (tutaj w kolorze jasnoniebieskim).

Separacja produktu i propelent

W przypadku klasycznych systemów dozujących spray, produkt i propelent są rozmieszczone przestrzennie razem w puszce. Inaczej jest w przypadku aerozoli typu Bag-on-Valve: tutaj produkt i propelent są od siebie przestrzennie oddzielone.

Substancja czynna znajduje się w elastycznej, szczelnej torebce aluminiowej, która jest połączona z zaworem. Sprasowany propelent znajduje się poza nim, w pozostałej przestrzeni między workiem a wewnętrzną ścianką puszki.

Po naciśnięciu głowicy rozpylającej produkt nakłada się w czystej postaci - a nie razem z propelentem, jak ma to miejsce w przypadku konwencjonalnych aerozoli.

BOV: Wszechstronny w zastosowaniu, zrównoważony w użyciu

  • Technologia Bag-on-Valve jest odpowiednia dla wszystkich produktów, które są również używane w konwencjonalnych aerozolach. Jednak zakres możliwych zastosowań i zastosowań jest znacznie szerszy w przypadku aerozoli BOV:
  • Bag-on-Valve może opryskiwać we wszystkich pozycjach (360 °) i dlatego idealnie nadaje się do stosowania w trudnych warunkach, np. nad głową.
  • BOV oferuje rozwiązania dla substancji z zakresu niskiego LZO (lotne związki organiczne) jak również do produkcji aerozoli o wyższym ciśnieniu.
  • Technologia Bag-on-Valve zapewnia również rozwiązanie dla produktów, które trudno napełnić sprężonymi gazami, takimi jak niepolarne lub lepkie składniki aktywne.
  • Dzięki hermetycznemu oddzieleniu pojemnika zewnętrznego i składnika aktywnego, który jest zamknięty w torebce, BOV nadaje się również do wrażliwych lub agresywnych preparatów, takich jak produkty czyszczące z sektora motoryzacyjnego.
  • Ponieważ technologia Bag-on-Valve wykorzystuje przyjazne dla środowiska porpelenty, takie jak powietrze lub azot, zamiast gazów palnych, ta technologia aerozolowa ma również przewagę pod względem bezpieczeństwa i kompatybilności środowiskowej.
  • Technologia BOV jest również zrównoważona, jeśli chodzi o zastosowanie i utylizację: użyte materiały zwykle nadają się do recyklingu, produkt może być używany kilka razy, a specjalny kształt worka umożliwia prawie całkowite i opłacalne opróżnienie puszki.