Przedstawiamy: Nową Butelkę TUN.
Mniej emisji, większa wartość.

Wyznaczanie nowych standardów

Wizją TUNAP GROUP zawsze było przyczynianie się do lepszego świata poprzez opracowywanie zrównoważonych rozwiązań w obszarze czyszczenia, ochrony i pielęgnacji. Wraz z naszym najnowszym opracowaniem, nową butelką TUNBottle, konsekwentnie postępowaliśmy zgodnie z tym podejściem.

Dzięki najwygodniejszemu zastosowaniu produktu, zrównoważonej utylizacji opakowania i redukcji CO2, opracowaliśmy alternatywę opakowania, która jest jak najbardziej zrównoważona dzięki naszym opcjom. Ponadto działanie dodatków po raz kolejny dowodzi, że stworzyliśmy najwyższej klasy rozwiązanie chemiczne o sprawdzonej jakości firmy TUNAP.

Sprawdzona jakość TUNAP w nowym kształcie

Unikalny i innowacyjny projekt

Od wczesnych lat TUNAP tworzymy unikalne dodatki. Teraz nadszedł czas, aby pomyśleć o wyjątkowym opakowaniu. Idea kształtu zrodziła się, patrząc na serce pojazdu: silnik.

Poprzez przekręcenie elementu wtryskiwacza narodził się podstawowy kształt TUNZottle. Wizualnie jest to spójny odpowiednik elementu silnika.

Nowy kształt ma również bardzo praktyczne zalety, gdy jest używany: szyjka butelki teraz idealnie pasuje do wymiarów pistoletu paliwowego, aby wyeliminować inhibitor niewłaściwego tankowania.

Poza innowacyjnym designem i praktycznym zastosowaniem nie można nie wspomnieć, że dodatek oczywiście nadal charakteryzuje się najwyższą jakością produktu – tak jak przyzwyczailiście się do tego z TUNAP.

 

Transformacja z wtryskiwacza do butelki TUNG

Cechy butelki TUNBottle

TUNBottle
 

Materiał - łatwa utylizacja

Fast
Szybka aplikacja
Jednoetapowa aplikacja oszczędza czas i zwiększa wydajność. Wystarczy zdjąć pokrywkę i wlać produkt do zbiornika.
Smart
Inteligentny projekt
Inteligentna konstrukcja TUNBottle jest wyposażona w specjalną szyjkę butelki. Idealnie pasuje do rozmiaru pistoletu paliwowego, aby otworzyć inhibitor niewłaściwego tankowania i tym samym zapobiec niewłaściwemu tankowaniu.
Safe
Bezpieczny i bezwonny
Butelkę TUNBottle można łatwo ponownie zamknąć po wylaniu produktu, a także hamuje nieprzyjemny zapach. Zabezpieczenie przed dziećmi i dotykowe znaki ostrzegawcze sprawiają, że jest odpowiedni dla konsumentów końcowych.
Easy
Łatwy recykling
Recykling jest teraz jeszcze prostszy. Nie ma już potrzeby oddzielania różnych materiałów podczas utylizacji: nowa butelka TUNNottle nadaje się w 100% do recyklingu.

Łatwa aplikacja, łatwa utylizacja

Open the TUNBottle
Otwórz butelkę TUN
Otwórz pokrywę TUNBottle: microflex® 984 jest przeznaczony do wszystkich silników (bio)diesel, microflex® 974 do wszystkich silników benzynowo-(etanolowych) (EURO 6).
Add the Product to the Tank
Dodaj produkt do zbiornika
Napełnij butelkę TUND i całkowicie ją opróżnij. Zauważysz, że wąska szyjka butelki idealnie pasuje do baku, dzięki czemu omija inhibitor niewłaściwego tankowania.
Dispose it Easily
Wyrzuć go łatwo
Po całkowitym opróżnieniu butelki ponownie załóż pokrywkę i zakręć ją. Pamiętaj, aby wyrzucić TUNZottle do śmieci tylko w przypadku plastikowych opakowań.

Wspieranie gospodarki o obiegu zamkniętym

Dajemy PET nowe życie

W ostatnich latach model gospodarki o obiegu zamkniętym zyskuje na popularności w polityce, przemyśle i społeczeństwie. Koncepcja gospodarki o obiegu zamkniętym opiera się na prostej idei: naprawa, ponowne użycie, recykling.

Nasze podejście opiera się na tej koncepcji, czyli nadaniu plastikowi drugiego życia i ponownej ocenie materiału zapobiegającego przedostawaniu się go do biosfery.

Wykonane w 80% z przetworzonego PET

Dzięki nowej butelce TUNBottle udało nam się opracować rozwiązanie opakowaniowe wykonane w 80% z materiału PET pochodzącego z recyklingu.

Umożliwiło nam to ograniczenie do minimum ilości surowców syntetycznych. Po użyciu 100% TUNZottle wraca do systemu recyklingu.

Bardziej zrównoważone rozwiązanie

Jednym z naszych głównych motywów przy opracowywaniu nowego opakowania na produkty do bezpośredniej ochrony wtryskiwaczy było stworzenie bardziej zrównoważonego rozwiązania. Przejście z dotychczasowego opakowania z blachy ocynowanej na PET z recyklingu przybliżyło nas do tego celu.

Produkcja PET jest nie tylko mniej energochłonna niż produkcja butelek z blachy ocynowanej. Dodatkowy potencjał oszczędności energii wynika ze znacznie niższej wagi butelki PET - co skutkuje mniejszym zużyciem paliwa i mniejszym zużyciem pojazdu transportowego.

Współpraca z ClimatePartner

Zdajemy sobie sprawę z tego, że bez względu na to, ile gazów cieplarnianych zmniejszymy, zawsze będzie pewna ilość emisji resztkowych. Niemniej jednak TUNBottle jest naszym pierwszym opakowaniem w 100% neutralnym dla klimatu.

Aby osiągnąć ten cel, zdecydowaliśmy się wziąć odpowiedzialność i współpracować z ClimatePartner, organizacją wspierającą i promującą projekty ochrony klimatu na całym świecie. Dzięki naszym projektom offsetowym wspieramy ocean wolny od plastiku i budowanie możliwości energetyki wiatrowej.


Często Zadawane Pytania

Dlaczego TUNAP zmienia się na butelki PET?

Dzięki nowemu opakowaniu chcemy ułatwić naszym klientom aplikację. W poprzednim opakowaniu przed napełnieniem wylewka musiała być mozolnie przymocowana do puszki z blachy ocynowanej. TUNBottle nie wymaga dodatkowej wylewki podczas napełniania zbiornika. Dzięki nowej butelce, inhibitor nieprawidłowego paliwa zostaje wyeliminowany bez żadnego wysiłku – specyfikacje techniczne spełniają wymagania. Oszczędza to dodatkowy materiał i czas.

W jakim rozmiarze butelki dostępna jest butelka TUNBottle?

Butelka TUNBottle jest (obecnie) dostępna w jednym rozmiarze butelki: o pojemności 200 ml dla wariantów paliwa diesel (984) i benzyna (974). Ilość napełnienia zwykle sięga dna wąskiego gardła.

W jaki sposób opracowano projekt TUNBottle?

Konstrukcja butelki nowej TUNBottle jest wzorowana na obrysie wtryskiwacza. Obracając się po elemencie rozpoznawalny jest kształt butelki. W ten sposób zastosowanie produktu jest teraz odzwierciedlone również w projekcie butelki. Ponadto nowy kształt zyskuje również z punktu widzenia obsługi – butelka dość dobrze leży w dłoni.

Dla kogo oferuje nowe zalety TUNBottle?

Nowe opakowanie oferuje korzyści dla użytkownika i środowiska. Patrząc na aplikację, TUNBottle jest znacznie łatwiejsza w obsłudze. Nie jest potrzebna dodatkowa wylewka, możliwe jest czyste napełnianie, a także zapobieganie nieprzyjemnym zapachom po użyciu dzięki łatwemu ponownemu zamykaniu butelki. Ponadto użytkownik może w łatwy sposób poddać recyklingowi opakowanie, zwracając je do systemu podwójnego (odpady z tworzyw sztucznych)

Jaki wpływ ma nowe opakowanie na transport i przechowywanie?

Zmiana materiału opakowaniowego ma wiele zalet w zakresie transportu i przechowywania. Z jednej strony nowy materiał jest znacznie lżejszy, co skutkuje mniejszym zużyciem paliwa i mniejszą emisją CO2 podczas transportu. Z drugiej strony materiał syntetyczny jest odporny na tworzenie się rdzy.

Jak produkt i opakowanie do siebie pasują?

Sam produkt ma pozytywny wpływ na samochód dzięki technologii wydajności silnika, dzięki której można zredukować emisje i natychmiast zwiększyć osiągi samochodu. Dzięki nowemu opakowaniu obydwa aspekty również zostają zoptymalizowane. Dzięki lżejszemu materiałowi i lepszemu PCF (ang. Product Carbon Footprint) przez cały cykl życia opakowania (od produkcji do użytkowania) emisje są niższe. Dodatkowo aplikacja jest wygodniejsza, co może pozytywnie wpłynąć na cały proces aplikacji w warsztacie.

Co oznaczają ikony na etykiecie?

Ikona neutralności klimatycznej: oznacza opakowanie w 100% neutralne dla klimatu. Ikona 80% z recyklingu: oznacza materiał użyty do tego opakowania, który jest wykonany w 80% z materiału syntetycznego z recyklingu. Certyfikat TÜV: oznacza udowodnioną skuteczność produktu w zakresie redukcji emisji spalin, zmniejszenia zużycia paliwa oraz zwiększenia mocy silnika.

Czy potrzebuję wylewki, aby napełnić produkt do zbiornika?

Dzięki nowej butelce TUNBottle nie potrzebujesz dziobka. Specyfikacje techniczne wąskiego gardła są zgodne z normą i są w stanie pokonać inhibitor niewłaściwego paliwa.

Czy produkt jest odpowiedni dla konsumentów końcowych?

Produkty 984 i 974 są również odpowiednie dla konsumentów końcowych, ponieważ posiadają niezbędne funkcje, takie jak zabezpieczenie przed dziećmi i dotykowe znaki ostrzegawcze.

Jakie materiały syntetyczne są używane?

TUNBottle jest wykonany z następujących materiałów syntetycznych: rPET (politereftalan etylenu z recyklingu), PET (tereftalan etylenu), rPP (polipropylen z recyklingu), HD-PE (polietylen o wysokiej gęstości).

Co rozumiemy przez wspólną odpowiedzialność?

Przez wspólną odpowiedzialność rozumiemy, że TUNAP uczestniczy w różnych projektach środowiskowych. Ponadto wkładamy dużo pracy w badania i rozwój, ponieważ dążymy do zwiększenia udziału rPET. Pragniemy zachęcić Państwa jako naszego klienta lub użytkownika produktu do ostrożnego przemyślenia utylizacji: Proszę nie przerywać cyklu i właściwie zutylizować butelkę.

Który zrównoważony projekt wspiera TUNAP?

Wspieramy projekt czystego oceanu o nazwie „Plastikowy Bank” oraz rozwój energetyki wiatrowej. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Czy butelka TUNBottle nadaje się do recyklingu?

Butelka TUNBottle jest wykonana głównie z rPET (i PET), który w 100% podlega recyklingowi. Przy prawidłowej utylizacji butelka TUNSottle jest dodawana do cyklu utylizacji plastiku i może być odpowiednio ponownie użyta.

Czy pokrywka również nadaje się do recyklingu?

Pokrywka jest wykonana z rPP (polipropylen z recyklingu) i HD-PE (polietylen o wysokiej gęstości) i w 100% nadaje się do recyklingu.

Jakie zalety ma PET w porównaniu z innymi materiałami opakowaniowymi?

Ze względu na niską wagę PET ma zalety podczas transportu – szkło jest znacznie cięższe, co powoduje większe zużycie paliwa i emisję. Materiał PET nadaje się w 100% do recyklingu: po aplikacji można go ponownie wykorzystać. PCF jest dość niski w porównaniu z innymi materiałami, takimi jak szkło czy blacha ocynowana, co prowadzi do mniejszego wpływu na środowisko.

Jak wysoki jest wskaźnik recyklingu PET?

Wskaźnik recyklingu opisuje udział surowców wtórnych w populacji. Wskaźniki recyklingu różnią się w zależności od kraju. W 2017 roku w Niemczech poddano recyklingowi łącznie 99% odpadów z tworzyw sztucznych. Recykling mechaniczny stanowił 46%, a odzysk energii 53%.

Czym jest właściwa utylizacja PET?

Właściwa utylizacja jest ważna dla prawidłowego recyklingu butelki TUNGottle. TUNBottle należy wrzucić do plastikowych odpadów - zielone kółko recyklingu znajduje się na etykiecie butelki jako wskazówka. Zanim butelka zostanie wyrzucona do odpadów plastikowych, należy ją całkowicie opróżnić i ponownie zakręcić pokrywkę (należy zawsze przestrzegać przepisów dotyczących utylizacji obowiązujących w danym kraju).

Co dzieje się z butelką TUNBottle, która zostanie wyrzucona wraz z pozostałymi odpadami?

Jeśli TUNBottle nie zostanie wprowadzony do systemu podwójnego (np. przez żółty worek lub ogólnie odpady plastikowe) i trafi do odpadów resztkowych, służy do odzysku energii – zwykle jest spalany. PET ma wysoką wartość opałową porównywalną do papieru, drewna czy węgla brunatnego. Dlatego różne branże, takie jak przemysł cementowy, wykorzystują ten surowiec do opalania różnych pieców.